‘Enver Abi’ sevgisi kitaplaştı

‘Enver Ören Ağabey’in kitabı çıktı

İhlas Holding’in kurucusu merhum Enver Ören için vefatının ilk yılında, kurucusu olduğu İhlas Vakfı tarafından bir kitap çıkarıldı.

 

“Enver Ören Ağabey’in Ardından” isimli kitap, Enver Ören’in vefatından sonra yayınlanmış mesaj, makale ve hatıralardan oluşuyor.

Kitabın koordinatörlüğünü Veli Solak, editörlüğünü ise Ömer Faruk Yılmaz yaptı.

“Hedef sahibi olmayan insan huzursuzdur” diyen ve başarının sırrını “Tatlı dil, güler yüz, sabır, hiç tenkit yok” şeklinde izah eden merhum Ören’in insanlar üzerinde oluşturmuş olduğu sevgi, güven ve itibarı kitapta geniş bir çerçevede yer alıyor.

“ENVER ÖREN AĞABEYİMİZ TÜRKİYE SEVDALISI, GERÇEK BİR VAKIF ŞAHSİYETTİ”

Kitabı hazırlayan ve yayınlanmasını sağlayan İhlas Vakfı’nın Mütevelli Heyet Başkanı Avukat Mehmet Okyay, merhum Enver Ören’in hem vefatının ilk yılı olması hem de 75. doğum günü olması vesilesiyle böyle bir çalışma hazırladıklarını belirtti. Enver Ören’i bir Türkiye sevdalısı olarak tanımlayan Okyay, “Vakfımızın kurucu başkanı, değerli büyüğümüz, Türkiye sevdalısı merhum Enver Ören Ağabeyimiz gerçek bir vakıf şahsiyet ve çok vefalı bir insandı” dedi.

Böylesine mümtaz bir şahsiyet için sevenleri olarak kayıtsız kalmamanın icap ettiğini ifade eden Okyay, “Enver Ağabey ömrü boyunca Türkiye’nin sahip olduğu değerlere bağlı kalarak gelişmesine ve büyümesine hizmet etti. Milli ve manevi değerlerimizin yaşatılmasına hayatını adamış olan Enver Ağabey için hazırladığımız bu kitapta, sevenlerinin dile getirmiş olduğu duygu, düşünce ve hatıralarını bir araya getirdik” ifadelerini kullandı.

KİTAPTAN ANEKDOTLAR

“Hizmet yolunda büyük bir sevdayla çalıştı.” Abdullah Gül (Cumhurbaşkanı)

“Merhum Ören inanıyorum ki yaptığı hizmetler dolayısıyla uzun yıllar hayırla yâd edilecektir.” Recep Tayyip Erdoğan (Başbakan)

“Ona bey değil, ağabey kelimesi çok yakışırdı.” Hüseyin Çelik (AK Parti Genel Başkan Yardımcısı)

“Ağabey – kardeş gibiydik. Ben ona Enver Abi derdim, o da bana Orhan Abi derdi.” Orhan Gencebay (Sanatçı)

“Kurduğu okullar evrensel anlamda eğitim veriyor.” Dr. Muammer Yıldız. (İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü)

Kaynak: İHA

Reklamlar

One thought on “‘Enver Abi’ sevgisi kitaplaştı

  1. Güzel insan abim ile 1983 yılının ocak ayının ilk haftasında Mehmetağa’da karşılaşmış ve sevgisine layık olmaya çalışarak rabbimin merhametine sığınmıştım.. dünya yalan ömür kısa güzelliklerle ömür geçiren ve arkasında hoş seda bırakanlardan olunmak duasıyla,, abime onun sevdiğine ve onunda sevgisini mazhar olmuş ta sevgili peygamber efendimize kadar giden bu yolun yol kılavuzlarına bu vesileyle dua ederim.. vealeykümselam,,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s