Kuzuluk Dr. Enver Ören Ortaokulu törenle açıldı

İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mücahid Ören ‘Enver Bey, çocukların eğitimine, öğretmenlik günlerinin de özlemiyle çok kıymet verirdi’ dedi.

22 Şubat’ta aramızdan ayrılarak Hakk’a yürüyen, İhlas Holding’in ve gazetemizin kurucusu Dr. Enver Ören’in ismi, artık bir okulda yaşayacak. Sakarya Akyazı’ya bağlı Kuzuluk’ta yapımı tamamlanan Kuzuluk Dr. Enver Ören Ortaokulu, dün düzenlenen törenle eğitime açıldı. Törende konuşan İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mücahid Ören, Dr. Enver Ören Ortaokulu’nun açılmasının büyük anlamı olduğunu kaydederek şunları söyledi: “Enver Bey, meslek hayatına öğretmen olarak başladı. Kendisi biyoloji öğretmeniydi. Öğretmenlik mesleği biteli yıllar geçtiği halde, çocuklara karşı sevgisini ve ilgisini hep korudu. Ne zaman çocukları görse, ‘Bunlar benim dava arkadaşlarım.

Bizden sonra bu hizmetleri onlar yaşatacak’ diyordu. Bu sebeple çocukların eğitimine, o öğretmenlik günlerinin de özlemiyle çok kıymet veriyordu.”AK Parti Sakarya Milletvekili A.Sefer Üstün de Enver Ören’in Türkiye’ye büyük hizmetler yaptığının altını çizerken, “Geriye bırakacağımız en hayırlı şey de eğitimle ilgili olanlardır” dedi.

Sakarya Valisi Mustafa Büyük ise Dr. Enver Ören Ortaokulu’nun “devlet- vatandaş-öğretmen-öğrenci” işbirliğinin güzel bir örneği olduğunu ifade etti. Kuzuluk Belediye Başkanı Bilal Soykan da, “Enver Ören, onlarca okul ve cami yaptırmış birisi olarak hiçbirine kendi adını vermedi. Beldemizde de iki cami yaptırmıştır. Biz de okula ismini vererek onun ismini yaşatmak istedik. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum” diye konuştu.

Kuzuluk Dr. Enver Ören Ortaokulu törenle açıldı -İZLE-

enver-oren3
İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mücahid Ören, Vali Mustafa Büyük ve diğer davetlilerle okulu gezip öğrencilerle sohbet etti. (Fotoğraf: Arif Yaman)

enveroren4
MEHTERLİ AÇILIŞ
İki voleybol, bir basketbol, bir hentbol ve bir de mini futbol sahası bulunan okulun açılış töreninde mehter takımı da gösteri yaptı.

kuzulukokulacilis_3

Ahmet Mücahid Ören

kuzulukokulacilis_13

Vali Mustafa Büyük ve Ahmet Mücahid Ören öğrencilerle

kuzulukokulacilis_10

Kaynak

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s