HASAN KARAKAYA — SERDAR ARSEVEN — Şebnem Güler Karacan

HASAN KARAKAYA / YENİ AKİT

Bir gün olsun kalbimi kırmadı

“Türkiye gazetesinde, günü gününe, “tam 9 yıl” beraber çalıştık… Bir gün olsun, kalbimi kırmadı… Başkaları tarafından kalbimin kırıldığını hissedince de; “Herkesten Enver Abi olmasını bekleme” dedi.

“Göz”lerinden ve “böbrek”lerinden çok çekti ama İhlas Finans’ın tasfiye edilmesinden sonra çok üzüldü, adeta yıkıldı… Zaten, ondan sonra, bir daha da sağlığına kavuşamadı… …“Hasta” olduğunu öğrenince, bir defa daha görmek ve “helalleşmek” için, yakınlarından istirhamda bulundum… “Hastaneden eve gelince buyursun” demiş… Çıkamadı hastaneden. …Kim ne derse desin, “samimi bir Müslüman”dı… “Enver Abi”ye rahmet, İhlas Holding ve Türkiye gazetesi mensupları ile ailesi ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.

———————————————————————-

SERDAR ARSEVEN / YENİ AKİT

Yüreği sevgiyle dolu bir insandı

Eski Sağlık Bakanlarından müteveffa Yıldırım Aktuna’ya (bakan olmazdan hayli zaman evvel) Türkiye gazetesi muhabiri yanaşıp soru yöneltmek istemiş. Yıldırım Aktuna, “Hangi gazete?” diye sorunca muhabir “Türkiye gazetesi efendim” karşılığını vermiş. Aktuna’nın dediği: “Ha o gazete, dinci gazete!..” Bakış böyle. Sonra sonra, Yıldırım Aktuna Sağlık Bakanı oldu. Ben de Türkiye gazetesi adına röportaja gittim. Yıldırım Aktuna, uzun uzun Enver Ören’in ne kadar değerli bir insan olduğunu anlattı. “Böyle bir adamla birlikte çalıştığın için çok kısmetlisin!” bile dedi. Cenab-ı Allah’a duamız; merhumun kabri Cennet bahçelerinden bir bahçe olsun.

———————————————————————-

Şebnem Güler Karacan / Milat

Güler yüzlü abi…

Kalbimin içinde kırılan bir şeyler var, dudaklarımdan dökülen dualar… Enver Abi’nin gülümseyen yüzü geliyor sonra aklıma… Hep öyle hatırlayacağız onu galiba… Güler yüzlü, iyi kalpli Enver Abi mekânın cennet olsun… Kalbimde küçücük bir acaba bile yok ne güzel… Allah bize de sizin gibi iyi insan olmayı nasip eder mi acaba?

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s