Enver Ağabey, çok sevdiği hocası ile yan yana

Eyüp Sultan Mezarlığı’nda, hocası ve kayınpederi, büyük İslam âlimi Hüseyin Hilmi Işık’ın yanına defnedilen Enver Ağabey’i ziyaret eden sevenleri, Kur’an-ı kerim okudu; dualar etti. Türkiye’nin birçok şehrinden gelenlerin yanı sıra Türkmenistan, Habeşistan, Bosna, Kosova, Almanya, Sudan, Kazakistan, Hindistan ve Irak gibi ülkelerden ziyaretçiler de vardı. Misafirler, izdihamı önlemek için onarlı gruplar hâlinde kabristana alındı.

M. Sırrı Önür İSTANBUL

Cuma akşamı Hakk’ın rahmetine kavuşan Türkiye’nin ve İhlas Holding ailesinin “Enver Ağabey”i Enver Ören’i sevenleri dün de yalnız bırakmadı. Önceki gün Eyüp Sultan Camii’nden on binler tarafından son yolculuğuna uğurlanan Enver Ağabey’in Eyüp’teki kabri gün boyu ziyaretçilerle dolup taştı. Eyüp Sultan Mezarlığı’nda, Kaşgâri Dergahı’nın hemen yanı başındaki aile kabristanında, hocası ve kayınpederi, büyük İslam âlimi Hüseyin Hilmi Efendi’nin (kuddisesirruh) yanına defnedilen Enver Ağabey’i ziyaret eden sevenleri, Kur’an-ı kerim ve dualar okudu. Türkiye’nin birçok ilinden kabre koşan ziyaretçiler arasında, Türkmenistan, Habeşistan, Bosna Hersek, Kosova, Almanya, Sudan, Kazakistan, Hindistan ve Irak gibi birçok ülkeden gelenler de vardı.

02.25.2013veda1 Sadece Türkiye’den değil Hindistan, Irak ve Almanya’nın da aralarında bulunduğu birçok ülkeden gelen ziyaretçiler Kur’an-ı kerim okuyup dua etti. 02.25.2013veda2

ÇİÇEKLERLE DONATILDI 
Ziyaretlerde herhangi bir izdiham olmaması için misafirler, kabristana 10’arlı gruplar halinde alındı. Dün kabristandaki çalışmalar da devam etti. Enver Ağabey’in kabri, çiçeklerle bezendi.

mezar
Reklamlar

4 thoughts on “Enver Ağabey, çok sevdiği hocası ile yan yana

  1. Allahü teâlâ Enver abiye ganiy ganiy rahmet eylesin.Enver abi bir nur idi.en büyük ve en güzel Nura Allahü teâlâ ya kavuşdu.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s